نماینده ولی فقیه در استان: کار کارشناس کمتر از قضاوت نیست

نماینده ولی فقیه در استان: کار کارشناس کمتر از قضاوت نیست
اردیبهشت 28, 1400
505 بازدید

نماینده ولی فقیه در استان: کار کارشناس کمتر از قضاوت نیست نماینده ولی فقیه در استان گفت: وقتی قاضی یک پرونده بر اساس نظر کارشناس اعلام رای می کند، نشان از اهمیت موضوع کار کارشناس دارد. به گزارش مرکز کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، آیت الله آل هاشم در دیدار با اعضای هیئت مدیره این […]

نماینده ولی فقیه در استان:
کار کارشناس کمتر از قضاوت نیست
نماینده ولی فقیه در استان گفت: وقتی قاضی یک پرونده بر اساس نظر کارشناس اعلام رای می کند، نشان از اهمیت موضوع کار کارشناس دارد.

به گزارش مرکز کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، آیت الله آل هاشم در دیدار با اعضای هیئت مدیره این مرکز، کار کارشناسی را نوعی قضاوت دانست و گفت: وقتی قاضی یک پرونده بر اساس ضرورت به نظر یک کارشناس رجوع می کند در واقع آن کارشناس نوعی قضاوت انجام داده است.
او افزود: کار کارشناس هموار کردن مسیر قضاوت است بر این اساس کارشناسان باید در اظهار نظرهای خود همیشه خدا رو مدنظر داشته باشند و برای رضایت یک گروه یا یک شخص رای ندهند.
نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنانشان با تاکید بر اهمیت پژوهش و کارشناسی اظهار داشت: پژوهش مقدمه کار تخصصی است.
آیت الله آل هاشم با بیان اینکه اگر در کشور ما تحقیق و پژوهش انجام نشود به موفقیت نخواهیم رسید گفت: به عوان مثال در بازدیدهایی که از پارک علم و فناوری انجام داده ام از دیدن جوانانی که با ابتکار و اختراع در شرایط تحریم کشور را پیش می برند بسیار لذت بردم.
او ادامه داد: در بازدید از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان در دانشگاه تبریز نیز به وضوح انسان از دیدن این همه موفقیت لذت می برد. این موفقیت ها تنها از طریق پژوهش و کار کارشناسی به دست آمده است.
نماینده ولی فقیه در استان خطاب به نمایندگان مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گفت: از این منظر که کار مرکز یک کار کارشناسی و پژوهشی است نیز اقدامات شما با ارزش است به شرط آنکه نتیجه گیری ها بر مبنای عدالت باشد.
آیت الله آل هاشم در خصوص طرح پیشنهادی مرکز در خصوص حضور کارشناسان رسمی در مساجد گفت: در این خصوص نیاز به تعامل و گفتگو با نهادهای ذیربط است و پس از گفتگو با آنها می توان به اجرای طرح پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، اسماعیل عبدالهی در دیدار اعضای هیئت مدیره این مرکز با نماینده ولی فقیه در استان که شامگاه جمعه برگزار شد گفت: این مرکز از سال 1379 تاسیس شده و در 45 رشته، بیش از 850 کارشناس دارد.
رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجانشرقی گفت: طرح هایی در حال بررسی و اجرا داریم که بر اساس آن سواد قضائی شهروندان را ارتقا دهیم..
او با تاکید بر اینکه کارشناسی شغل محسوب نمی شود افزود: عمده تلاش ما بر این است تا بتوانیم با ارتقا دانش شهروندان نیاز آنان به مراجعه به قوه قضائیه را کاهش دهیم.

برچسب‌ها:,