گلف ورزشی خانواده محور و محله‌ای/فراهم سازی بسترهای لازم برای ورزشکاران توسط هیئت گلف آذربایجان‌شرقی

گلف ورزشی خانواده محور و محله‌ای/فراهم سازی بسترهای لازم برای ورزشکاران توسط هیئت گلف آذربایجان‌شرقی
اردیبهشت 11, 1401
362 بازدید

سرپرست هیئت گلف استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: گلف ورزشی خانواده محور و محله ای است.

امیر کِوین متولد ۱۳۶۵ در تبریز بوده و در حال حاضر  سرپرست هیات گلف استان ،مدرس دانشگاه ومدیر اجرایی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی است.

پایگاه خبری آذر صبح گفت و گویی با سرپرست هیئت گلف استان آذربایجان شرقی ترتیب داده که در ادامه می آید…

*آقای کوین ضمن عرض سلام و درود، لطفا یک بیوگرافی مختصر از خودتان شرح دهید و بفرمایید از چه زمانی فعالیت خود را در هیئت گلف آغاز کرده اید؟

از سال ۹۵ فعالیت خود را در  هیات گلف استان آذربایجانشرقی در کمیته های مختلف شروع کردم و در بهمن سال ۱۴۰۰ به عنوان سرپرست هیات گلف با حکم ریاست محترم فدراسیون جناب آقای دکتر عزیزی و پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان استان منصوب شدم.

*شما به عنوان یکی از جوان‌ترین روسای و متخصص ترین افراد فکر می‌کنید در رشته گلف به نیازهای ورزشکاران توجه شده است؟

با توجه به اینکه رشته گلف یکی از ورزش های مفرح و خانواده محور بوده در استان آذربایجانشرقی آنچنان که باید و شاید در بین آحاد مردم شناخته نشده ،است.

قبل از اینجانب دو رئیس و یک سرپرست عهده دار مسئولیت هیات گلف بودند با عنایت به اینکه زحمات زیادی در جهت پیشرفت این رشته ورزشی کشیده اند ، به نظر میرسد در بین مردم جای خود را هنوز پیدا نکرده است.

اگر امروز گلف و انجمن های تابعه در استان مظلوم واقع شده اند دلیلش کم بودن منابع انسانی این رشته به شمار می رود، یک رشته ورزشی زمانی  رو به رشد قرار می گیرد که تقاضا در بین مردم جهت دنبال کردن آن زیاد باشد ، پس چون شناختی از کارهای انجام گرفته و تلاش های انجام یافته نداشته باشند باید هم انتظار داشت که دنبال کننده این رشته کم باشد و از این رو ورزشکارانی هم که در این رشته فعالیت میکنن آنچنان که باید به نیازهای آنها رسیدگی نشده است.

*بسیاری ها به رشته گلف به عنوان رشته لوکس و لاکچری نگاه می‌کنند، نظر شما در این باره چیست؟

با لوکس بودنش موافقم ولی به هیچ وجه رشته ورزشی گلف و انجمن های تابعه لاکچری نیست، برعکس یک ورزش خانواده محور و محله است.

شاید در اذهان عمومی بعنوان یک ورزش لاکچری شناسانده شده ولی تهیه ادوات و لوازم برای انجام این ورزش شاید از خیلی ورزش ها ارزان‌تر و قابل دسترس تر باشد.

*یکی از مشکلاتی که هئیت گلف دارد، زمین است. در این خصوص توضیح دهید!

در مورد زمین گلف بله ، آنطور که باید در طول تاسیس هیات گلف در  استان تا به حال اقدامات قابل توجهی انجام نیافته که در مدیریت فعلی با رایزنی هایی که با کمک اداره کل ورزش و جوانان و حمایت های برخی از ارگانها صورت گرفته درصد تخصیص زمین گلف مناسبی برای مسابقات هستیم.

ولی برای تمرین بعد از اخذ حکم انتصاب در مورد تسطیح و آماده سازی زمینی که از خیلی وقت پیش قابل استفاده نبود ، اقدامات خوبی انجام داده شد و جهت تمرین تحویل ورزشکاران عزیز شد.

در مورد مینی گلف قابل ذکر است که با تلاش های مهندس تقی پور( رئیس اسبق هیات گلف استان) اولین زمین استاندار و مدرن طراحی و احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت که چندین سال هست جهت تمرین و مسابقات در اختیار ورزشکاران و علاقه مندان این رشته گذاشته شده است.

* در راستای  موفقیت این رشته چه گام‌هایی برداشته شده است؟

در این ۹۰ روز سعی برآن شد که وحدت موجود در بین ورزشکاران و زحمتکشان این حوزه افزایش پیدا کند که منجر به کسب مقام اول کشوری در هندی کپ برا اولین بار در تاریخ هیات گلف استان در اواسط بهمن ماه ۱۴۰۰ شد.

دومین قدم برای ایجاد بستر مناسب در این ورزش باشگاههای بدنسازی آقایان و خانمها جهت شروع آمادگی جسمانی انتخاب و جهت استفاده ورزشکاران در اختیار آنها قرار داده شد، سومین قدم تسطیح و آماده سازی میادین گلف و مینی گلف و بهکاپ بود که در حال اجرا و اتمام است.

نظم بخشیدن به کمیته های هیات و انتصاب و فعالیت اعضای کمیته و در نهایت تهیه ادوات ولوازم ، که تعدادی توپ و دستکش تحویل ورزشکاران شده و با یاری خداوند ست های گلف هم به همین زودی تهیه و در اختیار ورزشکاران هیات گذاشته خواهد شد.

*هیئت را با چقدر بدهی تحویل گرفتید و الآن در چه وضعیتی قرار دارید؟

از حال مالی هیات هیچ اطلاعی ندارم ، با توجه به اینکه امورمالی و حسابداری هیات هنوز تحویل اینجانب نکردید است نمی توانم عدد دقیقی بگویم ولی آنچه مشخص است از دوره سرپرست محترم قبلی بدهکاری حتی از نوع عدم پرداخت پول بنزین بازیکناینی که با ماشین خود در مسابقات حضور پیدا کرده اند به گوش میرسد.

ولی مدیریت جدید بدون لحاظ مشکلات مذکور با جدیت از تامین منابع مالی برای حفظ شان و شخصیت این رشته و ورزشکاران فعال در این رشته در حد توان کوتاهی نکرده و نخواهد کرد و با حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان و بخش خصوصی در جهت ارتقا ، رشد و تعالی بخشیدن به این رشته ورزشی که حتی در کره ماه هم بازی شده است با تمام توان تلاش خواهیم کرد.

*سخنان پایانی را هم برایمان بفرمایید؟

امیدوارم با ایجاد تعامل با رسانه ها بتوان جهت شناساندن و ایجاد رغبت در بین آحاد مردم جهت آغاز فعالیت در رشته گلف قدمهای مثبت برداریم و یکی از آرزوی قلبی اینجانب ایجاد تیم خبرنگاران و رسانه گلف استان آذربایجان شرقی است.

برچسب‌ها:,